נער שאף פקק של טיפקס וכמעט מת

נער שאף פקק של טיפקס וכמעט מת

 בן 14 הגיע בשבוע שעבר לבית החולים אסותא באשדוד במצוקה נשימתית קשה. עם הגיעו למיון ילדים עבר צילום, שם נראה גוף זר גדול שחוסם את קנה הנשימה מתחת למיתרי הקול, שככל הנראה גרם לקושי של הנער לנשום. 

בשלב זה ולאחר בדיקה מהירה של צוות מיון ילדים ומנתחי מחלקת אף אוזן גרון, הובהל הנער במהירות לחדר הניתוח. שם בהרדמה כללית עם נשימה ספונטנית ותחת הסתכלות ישירה בעזרת אנדוסקופ זוהה והוצא הגוף שחסם בשלמותו את נתיב האוויר. 

הצוות הרפואי נדהם לגלות שהנער ככל הנראה בלע פקק של טיפקס. למרבה המזל, רק בזכות העובדה שהיה חור שהיה ממוקם בקצה הפקק, הנער לא נחנק למוות. 

"שאיפת גוף זר עלולה לסכן חיים"

ד״ר הגר גור סופרמן, מנהלת חדר מיון ילדים בבית החולים אסותא אשדוד הסבירה: "אנחנו נתקלים בשאיפת גופים זרים בשכיחות די גבוהה. מדובר באירוע מסכן חיים. חשוב מאוד להדריך ילדים ונוער לא להכניס גופים זרים שעלולים להישאף לדרכי הנשימה. בשיתוף פעולה מהיר של כל הצוותים הרפואיים נמנע אסון גדול".

ד״ר שרון אבנת, מנהלת מחלקת אף אוזן וגרון הוסיפה: "בכל שנות עבודתי מעולם לא ראיתי גוף זר שתקוע כך. חייו של הנער ניצלו במזל עקב מיקום הפתח שאפשר נשימה וכן בזכות שיתוף פעולה יוצא דופן בין צוות ההרדמה בראשות ד"ר סעיד וד"ר שמיר ובין צוות מחלקת אף אוזן גרון וכירורגית ראש צוואר".

ד"ר אבנת מוסיפה: "לאחר שהנער יצא מחדר הניתוח, הוא חש בטוב, חזר לנשום באופן תקין, ולמרבה המזל חייו ניצלו". אביו של הנער מסכם: "אני רוצה להודות לבורא עולם ולצוותים הרפואיים שהצילו חיים והצילו את בננו".

  • ינואר 25, 2019