פרופסור אבנת תמיר

פרופסור אבנת תמיר

אודות פרופסור אבנת תמיר 

בוגרת הפקולטה לרפואה Universite Libre de Bruxelles בהצטיינות יתרה.

לאחר התמחות ברפואת אא"ג/ניתוחי ראש צוואר בבית החולים הדסה ושערי צדק בירושלים,  יצאה לשנה לתת התמחות ברפואה וכירורגיה של האוזן והשמיעה ובאוטו- נוירוכירורגיה בבית החולים הפריז בהנחייתו של Prof. Sterkers.

עם חזרתה עבדה בבית החולים ע"ש אידית וולפסון בחולון ולאחר מכן התמנתה כמנהלת המחלקה הראשונה במחלקת אא"ג/ניתוחי ראש צוואר בבית חולים האוניברסיטאי אסותא אשדוד.  פרופסור אבנת תמיר הקימה את מחלקת אא"ג/ניתוחי ראש צוואר בבית החולים תוך התמקדות בשלושה צירים מרכזים: המטופל במרכז העשייה הרפואית, המתמחה במרכז העשייה הלימודית-כירורגית והמחקר במרכז ההוויה הקיומית של המחלקה.

לאחר שזכתה בשבחים רבים על ניהולה במשך שנית רבות של המחלקה, הן מהנהלת בית החולים והן מהמטופלים, פרופסור אבנת תמיר החליטה לעבור מתפקיד ניהולי זה לתפקיד מנהלת יחידת אוטולוגיה/נוירואוטולוגיה ולהתמקד בניתוחים מורכבים ולשלב עם זאת את המשך עבודת המחקר המאומצת שלה. 

אקדמיה

פרופסור אבנת תמיר הינה חוקרת פעילה אשר פרסמה עשרות רבות של מאמרים רפואיים בתחומי מומחיותה, מדריכה סטודנטים לרפואה לעבודות גמר, מרצה בכינוסים מדעיים בין לאומיים בארץ ובעולם ושותפה לארגונם, ומלמדת בפקולטה לרפואה שבאוניברסיטת בן גוריון אשר בנגב.

פרופסור אבנת תמיר בעלת מינוי אקדמי של פרופסור חבר בפקולטה למדעי הבריאות, באוניברסיטת בן גוריון.

בין הפרסים שהוענקו לפרופסור אבנת תמיר הם פרס ההרצאה הטובה ביותר של איגוד רופאי האא"ג – מנתחי ראש צוואר בארה"ב, פרס חוקר מצטיין של האוניברסיטה העברית , מענק מחקר מאוניברסיטת בן גוריון וכן פרס ההצגה המצטיינת מטעם איגוד רופאי אא"ג ילדים האירופי.
פרופסור אבנת תמיר נבחרה כבוחנת של כבוד באיגוד האירופי לבחינות אא"ג/ניתוחי  ראש צוואר 
European Board Examination in Otorhinolaryngology - Head and Neck Surgery by the UEMS - ORL Section

https://www.ncbi.nlm.nih.gov
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed

חברות בארגונים מקצועיים

פרופסור אבנת תמיר משמשת כיום בועד המנהל של Global OHNS Initative  ארגון בינלאומי שבו חברים אלפי רופאי ורופאות אא"ג מכל העולם. מטרת הארגון לקדם את רפואת האא"ג בעולם. 

בנוסף לכך פרופסור אבנת תמיר חברה באיגודים רבים ארגון רופאי המדינה, הסתדרות רפואית ישראלית, האיגוד הישראלי של רופאי אף אוזן וגרון-מנתחי ראש צוואר, החברה הישראלית לאוטונוירולוגיה, החברה הבינלאומית של חקר מחלות האוזן התיכונה, החברה אירופית של רופאי אא"ג ילדים והחברה הים-תיכונית של אוטולוגיה ואודיולוגיה.
European Board Examination in Otorhinolaryngology - Head and Neck Surgery by the UEMS - ORL Section

שפות 

עברית, אנגלית, צרפתית, גרמנית (יכולת שיחה בלבד)